ZASTOUPENÍ ZAHRANIČNÍCH FIREM V ČR A SR

PRODUKTY

INFORMUJEME

Videojet 9550

Aplikátor Videojet 9550 je určen pro situace, kde je třeba v rámci jediné výrobní operace provést tisk samolepicí etikety s její bezprostřední aplikací na povrch pohybujícího se výrobku. Minimální velikost etiket je 50 x 50 mm, maximální 115 x 300 mm (šířka x délka). Zařízení je upraveno pro použití téměř všech druhů samolepících etiket. Citlivé senzory vyhledávají podle typu etikety rozhraní mezi jednotlivými etiketami na silikonové podložce (nepřetržitý pás s etiketami). Každá etiketa je tištěna jako originál. 

To, co je na stroji 9550 unikátní, je použití adhezního způsobu pro aplikaci etikety s dotiskem. Výhodou tohoto řešení je zjednodušení konstrukce mechaniky aplikátoru - systém s jedinou brzdou, bez spojek a dalších potenciálně problematických mechanických dílů je velice robustní a odolný. Vzájemná plynulá synchronizace rychlosti vysouvání etikety (odvíjení pásu etiket) a posunu karbonové pásky s rychlostí výrobku (i při jeho proměnné rychlosti a využití encoderu) je umožněna díky nasazení 5 krokových motorů ovládaných řídicím systémem aplikátoru. Přínos pro uživatele? Dobrý přístup a snadná výměna etiket i karbonové pásky (do 60 vteřin), méně prostojů linky díky eliminaci problémů způsobených vlnami etiket a komplikovaným zaváděním pásu etiket do odvíjecího systému aplikátoru a výrazně jednodušší údržba a nastavování aplikátoru. Tato koncepce je výhodná i díky tomu, že umožňuje tisknout a bezprostředně aplikovat etikety při rychlostech 3 - 30 m/min. 

Tak, kde aplikační situace neumožňuje přímou adhezní aplikaci na výrobek, je možno využít některý z opčních aplikačních modulů: přímý tamp, rameno pro aplikaci na čelo výrobku, nebo jednotku pro zahlazení etikety přes roh hrany balení.

Tisk je realizován jednotkami, které se osvědčily u TTO technologie Videojet DataFlex®. Poskytují uživateli vysoce kvalitní tisk šířky 107 mm a rozlišení 300 dpi. Již ve standardu stroj disponuje spořičem karbonové pásky, který zajišťuje mezeru mezi tisky na pásce pod 1 mm. Aktuální zásoba pásky je indikována na displeji spolu s předpokládaným časem do potřebné výměny, stejně tak je tomu i u zásoby návinu etiket. Řada úkonů, které u konvenčních aplikátorů vyžadují náročná nastavování ze strany obsluhy (s možností chyb), je u modelu 9550 plně automatizována: načtení parametrů pro tisk, kalibrace karbonové pásky a pásu samolepicích etiket atd. Bezproblémovému zacházení s aplikátorem napomáhají i takové drobnosti, jako je možnost výměny tiskové hlavičky bez použití nástrojů, šipky na talířích aplikátoru označující směr odvíjení etiket, snímač korektnosti odvíjení etiket s LED signalizací, speciální uzávěr aretace návinu etiket na trnech aplikátoru atd.

Jednoduchost ovládání zařízení 9550 je podpořena i použitím rozhraní ClarityTM. Tímto řídicím panelem s dotykovým displayem se z jediného místa a v jednotném prostředí a logice ovládá jak tisk, tak aplikace. Stroj je ve standardu vybaven rozhraními ethernet, RS232, konfigurovatelným I/O rozhraním a pro zálohování a přenos zpráv i USB portem. Rozhraní ClarityTM standardně umožňuje vzdálené ovládání aplikátoru přes webový prohlížeč. Aplikátor 9550 určený pro adhezní aplikaci vyžaduje přívod elektrické energie 100 - 240 VAC (90 – 264 V max.), nevyžaduje připojení k rozvodu stlačeného vzduchu.

UKÁZKY TISKU